.
.
Akce
.
Členové našeho klubu se účastní turnajů nejen u nás, ale také v zahraničí. Kromě toho jsou i aktivní při organizaci různých goistických akcí. Zde je přehled nejdůležitějších z nich:
.
.
12. - 13. ledna 2008: Turnaj "O pohár korejského velvyslance"
.
První velký turnaj v roce 2008 se mohl pochlubit zahájením v přítomnosti korejského velvyslance v ČR, pana Cho Seong-younga. Startovní listina čítala celkem 94 hráčů z ČR, Polska a Slovenska a jednoho exotického účastníka z Thajska. Nejsilnějších 16 hráčů se utkalo o účast na světovém šampionátu v Koreji. Vítězem se stal Ondřej Šilt ze Zlína. Náš hráč Tomáš Grosser vyhrál tři partie a v celkovém pořadí se umístil na 7. místě. Bohužel mu to nepřineslo příliš bodů do ratingu. Luděk Skořepa si,co se ratingu týče, vedl poněkud lépe. Ačkoliv vyhrál také tři partie, podařilo se mu zvýšit si výkonnostní třídu, takže můžeme v našem klubu přivítat nové 7. kjů. Pražský turnaj byl již tradičně výborně zajištěnou akcí. Oceňujeme zejména čajovnu Karla Dacha, možnost hry na stolečkových gobanech a dobrý cenový fond.
.
.
5. dubna 2007: Propagační akce v Krajské knihovně
.
Herní klub Krajské knihovny v Karlových Varech pořádal ve spolupráci s naším klubem propagační akci hry go. Pozvánky jste mohli zahlédnout nejen v regionálním tisku, ale i ve školách a na plakátovacích plochách. Členové go klubu byli k dispozici hry chtivým zájemcům a vysvětlovali pravidla i předváděli hru.
.
.
30. března – 1. dubna 2007: Go session ve Žluticích
.
Do Žlutic se sjelo více než 15 nadšenců, aby si společně zahráli go i jiné hry. Tato session byla neobvyklá tím, že během ní Irena Hrbková z karlovarského go klubu i Jitka Bártová z pražského klubu oslavily svá významná životní jubilea. Blahopřejeme!
.
Jeden z nejprestižnějších evropských turnajů hostilo Brno první zářijový víkend. Účastnická listina čítala 148 hráčů - kromě českých hráčů také ty, kteří reprezentovali Koreu,Maďarsko, Rumunsko, Polsko, Nizozemí, Rakousko a Slovensko. Náš klub zastupoval Tomáš Grosser a Petr Postl. Tomáš Grosser se umístil na 19. místě - podařilo se mu získat 3 výhry a 3 prohry (v posledním kole podlehl holandskému 6. danu). Petr Postl se umístil se čtyřmi výhrami na 89. místě, čímž si zajistil cenných 114 bodů v ratingu. Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.
Během turnaje proběhly volby do výboru České asociace go. Jedním z členů výboru byl zvolen Tomáš Grosser. Bližší informace o složení výboru a jeho činnosti naleznete na oficiálních stránkách České asociace go www.goweb.cz
.
.
13. – 15. července 2007: Czech open Pardubice
.
Do Pardubic, města her, se sjeli hráči go nejen z Česka, ale bohaté zastoupení měla na turnaji i ukrajinská reprezentace. Jak se později ukázalo, ke smůle mnoha špičkových českých hráčů. Ze startovního pole čítajícího 86 hráčů byla skoro polovina z Ukrajiny. Pardubický turnaj se hraje na šest kol – Luďkovi Skořepovi se podařilo vyhrát tři partie, přičemž v jedné porazil 6. kjú (sám má třídu 8. kjú), a umístil se na 31. místě. Tomáš Grosser hrál až od druhého kola a získal tři body – v jedné partii podlehl ukrajinskému 2. danu. Celkově se umístil na 9. místě.
.
Od 30. prosince 2006 do 1. ledna 2007 se konala tradiční silvestrovská go-session, tentokrát v Karlových Varech. Prostor byl nejen pro hraní go, ale také pro detektivní hru ve městě a bujaré silvestrovské oslavy. Atmosféru go-session si můžete připomenout z následujících fotografií:
.
Od 4. do 7. března 2004 se v Karlových Varech v hotelu Imperial konal jeden z nejprestižnějších evropských turnajů Ing memoriál. Na tuto akci se sjela téměř kompletní evropská špička. Jednalo se o jednu z nejvýznamnějších akcí go, která se kdy v České republice konala, v Karlových Varech pak byla úplně nejvýznamnější. Členové našeho klubu měli na zajištění Ingova memoriálu dominantní podíl. Akce měla u účastníků velmi dobrý ohlas. Mnozí dokonce vyslovili názor, že by bylo dobré, aby se podobná akce v Karlových Varech konala častěji. Internetové stránky tohoto turnaje, na který naleznete výsledky, profily účastníků, něco z historie a mnoho dalšího, naleznete zde.
X
X
Vánoční turnaj v Nové Roli
X
Ve dnech 11. - 12. prosince 2004 se v kultuním domě v Nové Roli konal tradiční vánoční turnaj. Jednalo se o zvlášť důležitou akci, protože turnaj byl první kvalifikací na mistrovství republiky 2005. Zároveň se jako každý rok bojovalo o poslední body do Grand Prix České republiky. Vítězem turnaje se s plným počtem bodů stal velmi překvapivě Petr Cipra z Liberce. Až s druhým místem se musel spokojit úřadující mistr republiky Radek Nechanický z Nymburka. Třetí skončil Vít Brunner z Brna. Plný počet pěti bodů kromě vítěze ještě měli Martin Chrz z Nového Boru a Petr Postl z domácího Karlovarského klubu go. Turnaje se zúčastnilo celkem 54 hráčů. Výsledky naleznete zde.
X

Mezi účastníky Ingova memoriálu nechyběli ani současný nejsilnější evropský hráč Catalin Taranu z Rumunska a sedminásobná vítězka Guo Juan z Holandska. Catalin turnaj vyhrál, Guo byla třetí.